Головна Новини Загальні новини

18 Квітня

Взимку годівниці і підгодівельні майданчики, а влітку – кормові поля(біополями)

При лісгоспі на площі 52 гектари діє мисливське господарство, головна мета роботи якого – охорона лісових звірів і турбота про них. У лісах мешкає друга за величиною в Україні популяція червонокнижних зубрів – на обліку перебуває 47 голів. Цих тварин завезли до держлісгоспу у 80-ті роки і відтоді турбуються про їх збереження та збільшення поголів’я. Є в лісах благородні олені – близько 100 голів, лосі – близько 35 голів, косулі європейські близько 300 голів, та дрібні звірі – зайці, єнотовидні собаки, лисиці тощо. Для них у лісі в зимовий період організовують підгодівлю, а влітку кормовою базою служать біополя.

Працівники ДП «Конотопське лісове господарство» продовжують дбати про лісових мешканців. Щоб в спекотну літню пору диким звірям було де поживитися в лісі було засіяно біополями загальною площею понад 15 гектарів різним збіжжям. Один рік висівають овес, на наступний – озиме жито. На сходах зернових пасуться першими косулі. Коли з’являється налитий молочком колос, на випас приходять дикі кабани, а коли в колосках достигає зерно – до біополів підтягуються зубри й олені, вони ж поїдають взимку солому або вигрібають з-під снігу паростки озимого жита – залежно від того, яку культуру посіяно в поточному році.

Також звірям протягом усього року на солонці викладають сіль. Вона потрібна для  росту організму, нормального обміну речовин, полегшення засвоєння грубої рослинної їжі, попереджує деякі захворювання і збуджує апетит.

Пройде небагато часу, і на молоденьку зелень біополів вийдуть на випас кози з козенятами – для них сніжна зима цього року виявилася особливо важкою. Несміливо визирнуть із хащів дикі кабани – в зв’язку з загрозою поширення африканської чуми їх зовсім мало залишилось у наших лісах. Достиглим зерном прийдуть ласувати лосі, олені і велетні-зубри. Ці тварини вже звикли до того, що про них у будь-яку пору року турбуються і їх охороняють люди, без уваги яких диким тваринам, мабуть, і не вижити в сучасних умовах.