Головна Новини ЗМІ про нас

21 Червня

У ДП «Конотопське лісове господарство» готують площу під насадження фундука і волоського горіха

Постійну турботу про збереження природи рідного краю та примноження її багатств проявляють працівники ДП «Конотопське лісове господарство», для яких акція «За чисте довкілля» не закінчується навесні, а триває протягом усього року. Для працівників цього підприємства і його директора Віталія Баранова метою роботи є прагнення зробити кожен куточок лісових угідь привабливим і красивим, а довкілля – чистим та безпечним.

Не так давно до площ держлісгоспу було приєднано територію біля с.Раки, що вийшли з сільськогосподарського використання і де раніше, років 20 тому, була птахоферма. Як розповідає головний лісничий Микола Бондар, тут вже встановлено спостережну вежу з відеокамерою, що фіксує можливі лісові пожежі, але ці землі потребують очищення і рекультивації, оскільки на їх території залишились рештки будівель, а ще – стихійні звалища побутових відходів, що звозили роками жителі сіл Раки і Кузьки, засмічуючи цей по-справжньому красивий куточок природи, що на сьогодні відповідно до проведеної таксації входить до складу 94-го кварталу Конотопського лісництва. Нещодавно тут побували працівники державної екологічної інспекції і видали припис про необхідність впорядкування земель та заборону викидати сміття на цій території. Працівники держлісгоспу перекрилди дорогу і встановили таблички про заборону вивезення побутових відходів на цю територію. Але цих заходів – не достатньо.

Директор ДП «Конотопське лісове госопдарство» Віталій Баранов має ідею створити на згаданій території, загальна площа якої 9,8 га, плантацію фундука – окультуреного лісового горіха – сорту Анатліурі та волоських горіхів сорту Ідеал, що є економічно рентабельними культурами. Але для цього потрібно в першу чергу, знову ж таки, підготувати площу.

Робота з наведення чистоти із залученням громадськості на зазначеній території розпочалися 20 червня, в ході акції «За чисте довкілля», до якої долучились працівники держлісгоспу, Кузьківського БК, Кузьківської сільської ради, члени політичної партії Національний корпус «Азов».

Було задіяно екскаватор МТЗ-82 з маніпулятором, на якому працював тракторист держлісгоспу Володимир Бондар. На розчистці чагарників трудились бензопильники і лісоруби держлісгоспу Андрій Могила, Віталій Глушко, Віталій Сахно на чолі з лісником Конотопського лісництва Павлом Войтенком. Прибирали територію директор Кузьківського БК Ганна Глушко, художній керівник Валентина Кузько, завідуюча бібліотекою Світлана Кузько і касир Кузьківської сільради Тетяна Абрамцева.

З молодечим запалом трудились юні члени Національного корпусу «Азов» Олександр Корж, Володимир Самозвон, Андрій Бедрик, Дарина Ганзя і їх десятники Ігор Олех та Олег Красовський. Було видно, що їм не звикати до такої роботи, яку вони виконували вміло і з задоволенням. І це, як з’ясувалось в ході розмови, дійсно так. Як розповів Ігор Олех, члени політичної партії Національний корпус «Азов» проводять у місті акції з прибирання  прилеглої території багатоквартирних будинків, використовуючи на придбання фарби та інших матеріалів власні кошти і кошти політичної партії. Мета цих заходів – показати неспроможність жеків підтримувати лад біля будинків і дати змогу відчути їх жителям, що можна жити чисто і красиво.

Обурювались фактором засмічування лісових угідь і працівники культури та сільської ради – їм не вперше брати участь у ліквідації стихійних сміттєзвалищ. До речі, майже все сміття – пластикові пакети і пляшки, скло, залізний металобрухт тощо – можуть бути викороистані в переробку, і це – немалі кошти. «А ви знаєте, мій малий навесні на 43 гривні здав металевих кришок від консервації, що ми стали скидати у старе відро», – ділилась враженнями одна з жіночок. Інша пригадала знайомого чоловіка, який здав на 1,5 тисячі гривень скляних пляшок. Тож справа за малим – дати людям зрозуміти, що не варто засмічувати краєвиди і завдавати шкоди довкіллю, а тавіть на побутових відходах при їх здачі на переробку можна мати якісь кошти.

Щоб подолати багаторічну звичку населення вивозити до лісу сміття, працівники ДП «Конотопське лісове господарство» спільно з членами політичної партії Національний корпус «Азов» організували цілодобове чергування на зазначеній території, і порушникам вимог держінспекції екології доведеться за свої дії відповідати за законом. Тож варто задуматись, що краще – везти сміття до лісу, чи розсортувати його заздалегідь, здати в переробку, отримуючи за це певні кошти й зробити свій внесок у збереження природних і економічних ресурсів рідної землі.

«Наведення ладу на цій території – справа не одного дня, – зазначає Микола Бондар. – Працівники держлісгоспу вже багато зробили і далі будуть працювати, щоб повернути цьому куточку природи красу і безпечність. Але цю акцію із залученням громадськості ми провели для того, щоб люди в селах знали – засмічувати лісові угіддя не варто, і що є ще люди, які готові за покликом душі приєднатися до роботи з наведення чистоти довкілля».