Головна Новини Загальні новини

22 Квітня

Нагодувати тварин – ще півсправи, їх потрібно оберігати від браконьєрів.

Раніше охорону лісових угідь і лісових тварин проводили силами державної лісової охорони, до якої входять лісничі, майстри лісу та єгерської служби, протягом останніх років до охорони залучали громадські організації. З жовтня 2017 року в держлісгоспі створено відділ охорони і захисту лісу, який очолює Євгеній Вікторович Лаврик.

До складу відділу входять єгер, інженер по захисту лісу, начальник відділу охорони і захисту лісу, головний мисливознавець, при потребі залучаються лісничі, майстри лісу. Проводяться заходи з недопущення випадків браконьєрства та несанкціонованих рубок. Щодня працівники відділу проводять рейдування. Для цього придбали транспорт – автомобіль УАЗ Хантер, є тепловізори, є зброя та все необхідне. З початку створення відділу під постійною охороною перебуває стадо зубрів, особливу увагу приділяють збереженню благородних оленів, косуль та інших звірів. За цей період складено близько 40 протоколів – як по випадках браконьєрства, так і по самовільних рубках.

У перші місяці створення відділу, протягом мисливського періоду велику допомогу в охороні лісів від браконьєрів та самовільних рубок надавали члени обласної організації національного корпусу. Було надіслано лист від директора держлісгоспу Віталія Баранова на ім’я голови обласної організації національного корпусу, бійця полку «Азов» Геннадія Середи про долучення до охорони мисливських угідь ДП «Конотопське лісове господарство» під час мисливського сезону 2017-2018 років з метою захисту від порушників правил полювання, шляхом участі в спільних рейдах. Члени національного корпусу брали участь у спільних рейдах, надавали допомогу транспортом.

На сьогодні відділ охорони та захисту лісу контролює ситуацію власними силами, та й мисливський сезон, на щастя, вже закінчився, настав період народження і вигодовування малят, виведення птахів, тож мисливцям у лісі в цей час бути вже недоречно.