Головна Новини ЗМІ про нас

17 Вересня

Актуальне інтервью напередодні Дня працівника лісу

ПІД ЧАС ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ
У ДП «КОНОТОПСЬКИЙ ЛІСГОСП» ПРАЦЮЮТЬ НА ПЕРЕМОГУ
НА ПРИРОДООХОРОННОМУ І ЕКОНОМІЧНОМУ ФРОНТІ
ЗА 8 МІСЯЦІВ 2022 РОКУ ПІДПРИЄМСТВО СПЛАТИЛО
56 МЛН. 415 ТИС.ГРН. ПОДАТКІВ ДО БЮДЖЕТІВ ВСІХ РІВНІВ
День працівника лісу — професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України – відзначається щорічно у третю неділю вересня, що цьогоріч припадає на 18 вересня. Напередодні цього свята «Сільські горизонти» поспілкувалися з досвідченим фахівцем цієї справи Олегом Саловим, директором ДП «Конотопський лісгосп», який вже два роки очолює це підприємство.
-Як і всі підприємства України, після широкомасштабного вторгнення, лісгоспу довелося адаптуватися до роботи в нових реаліях, – розповідає Олег Олександрович. – Варто зазначити, що лісівники краю не на мить не зупиняли свою роботу, незважаючи на небезпеку, колектив прийняв виважене рішення залишитись і виконувати покладені на нього обов’язки. Навіть коли ворожі колони пересувалися біля Конотопу Лісова охорона щоденно моніторила лісові угіддя з метою своєчасного виявлення ворожих ДРГ та інших непроханих гостей.
-Яка територія наразі у ДП «Конотопський лісгосп», скільки на підприємстві працівників?
-Після реформи лісової галузі площа ДП «Конотопський лісгосп» значно збільшилась і складає близько 47,4 тис. га, у тому числі територія вкрита лісами 42,8 тис. га. Площа хвойних насаджень (головним чином сосни звичайної) 19 тис. га, твердолистяних (дуба звичайного, дуба червоного, берези повислої тощо) 13,3 тис.га, м’яколистяних (липи серцелистої, тополі чорної тощо) 10,5 тис.га.
Зазнала змін і структура підприємства. Наразі ДП «Конотопський лісгосп» – це 10 лісництв, 2 нижніх склади, 3 цехи переробки, 2 автогаражі та мисливська дільниця. Всього на підприємстві працює 392 людини.
-Щоб краще уявити стан справ, хотілося б дізнатися про те, які економічні показники підприємства?
-Варто зазначити, що ДП «Конотопський лісгосп» залишається одним із найбільших платників податків регіону. Навіть в умовах військового стану та враховуючи те, що територія одного з лісництв постійно знаходиться під ворожими обстрілами, підприємство сплатило за 8 місяців 2022 року 56 млн. 415 тис.грн. податків до бюджетів всіх рівнів. В реаліях сьогодення надзвичайно важливо, щоб економіка країни працювала, а це можливо лише за умови роботи підприємств. Так, війна внесла чимало труднощів і в роботу нашого підприємства, але ми продовжуємо свою роботу. Розуміємо наскільки важливо сьогодні зберегти робочі місця та підтримувати місцеві бюджети своєчасною сплатою податків, – зазначив очільник лісгоспу Олег Салов.
-Яке основне завдання лісгоспу? Чи вдалося провести в запланованих межах лісокультурну кампанію 2022 року?
-Основне завдання лісгоспу – це збереження та примноження зеленого багатства України. Незважаючи на воєнний стан, лісівниками вдалося засадити весною заплановані площі. Звичайно, щороку до акцій з озеленення Конотопщини долучалися діти, студентство, громадські активісти. Цього ж року, на жаль, з безпекових міркувань ми не мали змоги запросити громадськість до посадки молодого лісу. Роботи виконували працівники лісгоспу.
Що стосується осінньої кампанії, то у нас ще все попереду. Однак, я вірю, у нас все заплановане вдасться.
-З якими додатковими труднощами доводиться зіштовхуватися лісівникам в сучасних умовах воєнного стану?
-Не секрет, що в багатьох областях України запроваджено заборону на відвідування лісів, зокрема обмеження стосуються і Сумщини. І варто зазначити, що не дарма: відступаючи окупанти залишили чимало вибухонебезпечних «сюрпризів». Сьогодні відомий вже не один випадок, коли лісівники України і навіть звичайні відвідувачі лісу підривалися на мінах в лісових угіддях, знаходили вибухонебезпечні предмети. Останній трагічний випадок стався на Житомирщині, лісівники під час гасіння лісової пожежі підірвалися на протитанковій міні.
Тож, працівники ДП «Конотопський лісгосп» мають бути вкрай уважними та обережними, виконуючи свою роботу на лісових ділянках.
Працівники лісгоспу пройшли спеціальні лекції-навчання з рятувальниками та піротехніками, тому обізнані, як діяти в разі тих чи інших надзвичайних ситуацій, – зауважив директор лісгоспу.
Також доволі гостро сьогодні стоїть питання збереження лісу від пожеж. Ворожі снаряди часто спричиняють займання і можуть в одну мить знищити кропітку багаторічну працю лісівників. Тож підприємство активно проводить роботи з відновлення та створення мінералізованих смуг. Важливе і створення лісових доріг з твердим покриттям. Так, цьогоріч підприємство планово розпочало будівництво чергової лісової дороги з твердим покриттям. У разі потреби по таким шляхам пожежний транспорт зможе швидко потрапити на необхідну локацію.
-Як в такі не прості часи вдається зберегти мисливське господарство на підприємстві? До речі, які види тварин водяться на території лісгоспу?
-Так, дійсно, сьогодні це не просто. Останній мисливський облік тварин показав, що на території, підконтрольній ДП «Конотопський лісгосп» мешкає чимало диких тварин. Це олені, дикі кабани, зайці, лисиці, єнотовидні собаки, вовки, та звичайно ж, лісові велетні – зубри.
Щоб підтримувати популяцію такої кількості тварин, лісівники починають роботу з заготівки кормів з весни. Влітку триває робота з відновлення підгодівельних майданчиків, в’язання спеціальних віників, заготівлі сіна, закупівлі зерновідходів тощо.
«Підгодівля диких тварин – це запорука збереження та утримання їх на Конотопщині. Взимку все замерзає, покривається снігом і звірині складніше добути собі їжу. Саме тому працівники щороку наповнюють годівниці кормами», – зазначають працівники лісгоспу.
Для охорони диких тварин виїздять на патрулювання лісових масивів рейдові групи лісгоспу, часто в супроводі правоохоронців. Цьогоріч вже мали прикрі випадки, затримували на «гарячому» браконьєрів та крадіїв лісу.
-Чи можемо говорити про розвиток підприємства під час воєнного стану?
-Сьогодні мова про активний розвиток підприємства не йде, хоча звичайно ми віримо в ЗСУ, тож з перспективою дивимося у майбутнє.
Якщо ж підсумувати роботу підприємства за минулий рік, то звичайно є про що говорити. Так, для роботи лісівників було придбано Пожежно-рятувальний автомобіль для пожежогасіння і проведення рятувальних робіт, вартість якого склала 948 000,00 грн., прилад GPS для вимірювання площ лісових ділянок – 159 432 грн..
Окремої уваги заслуговують нові теплиці. Тепер ДП «Конотопський лісгосп» висаджує саджанці лісових порід в спеціальні касети, з них – вже на відкриті лісові ділянки. Це сучасний метод, який дозволяє висаджувати рослини протягом більшого часу, до того ж такі саджанці мають більшу приживлюваність. Також дещо розширився і асортимент декоративних рослин. Тож запрошуємо до нашого розсаднику за квітковими та вічнозеленими рослинами.
-Чи підтримує підприємство захисників України?
-Немає такої родини в Україні, якої не торкнулася б війна. Чимало працівників ДП «Конотопський лісгосп» стали на захист нашої України, інші – допомагають військовим, чим можуть. Зокрема підприємство на потреби військових передало техніки та сировини для будівництва фортифікаційних споруд на суму більше 2 млн.грн. (докланіше неможливо, це секретна інформація).
Ми підтримуємо родини наших захисників та родини працівників підприємства, що втратили найрідніших людей…
Користуючись нагодою, хочу привітати всіх співробітників Державного підприємства «Конотопський лісгосп» з професійним святом Днем працівників лісу! Хочу побажати всім мирного неба над головою і найшвидшої нашої Перемоги! Все буде Україна!!!
Павло ЛІХОПІЙ