Головна Новини Загальні новини

21 Березня

21 березня – Всесвітній день лісів (World Forestry Day)

21 березня відзначають Всесвітній день лісів. Щороку в цей день фахівці в усьому світі знаходять час для обговорення цінності лісу. Населення може дізнатися, як відбувається або ж має відбуватися збалансоване управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без заподіяння шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, на яких було обговорено важливість вміння цінувати значення власних лісових ресурсів.

Всесвітній день лісів святкують у день весняного рівнодення в Північній півкулі, який за традицією вважають першим днем весни і символом нового життя та нових починань. У Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку цей період є сприятливим для садіння та росту дерев. З того часу багато країн перейняли цю практику.

Ліси України за призначенням і розміщенням виконують переважно екологічні (водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі та інші) функції, мають обмежене експлуатаційне значення. По території України вони розташовані дуже нерівномірно, сконцентровані головним чином у Поліссі та Українських Карпатах. Лісистість у різних природних зонах має значні відмінності й не досягає оптимального рівня, за якого ліси найпозитивніше впливають на клімат, ґрунти, водні ресурси, пом’якшують наслідки ерозійних процесів, а також забезпечується одержання більшої кількості деревини.

Ліси Сумщини займають особливе місце на лісовій карті України. Незамінна їх роль і значення не тільки як економічного фактора, матеріального джерела задоволення потреб суспільства в деревині, інших продуктах, а також надзвичайно важливі водоохоронні, кліматорегулюючі, ґрунтозахисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, естетичні та інші корисні властивості.

Загальна площа земель лісового фонду ДП «Конотопське лісове господарство» становить 26095,1 га. Лісівники самовіддано піклуються про майбутнє наших лісів, адже вони є легенями нашої планети. На даний час в угіддях ДП «Конотопське лісове господарство» посаджено 75 га молодого лісу, та проведено доповнення на 95 га. Лісгосп активно займається веденням мисливського господарства. На території мисливських угідь збільшилась численність мисливських видів тварин та червонокнижних зубрів.

До святкування Міжнародного дня лісів традиційно влаштовують різні екологічні акції з прибирання та засадження молодого лісу.

Зараз кожна людина в першу чергу має дбати про здоров’я своє та рідних. Тож ми дякуємо всім свідомим громадянам, які збирались взяти участь у Всеукраїнській акції «Відновлюємо ліси разом» і допомогти нам у посадці. Весна чекати не буде, тож ми відновлюємо ліси власними силами. Ми закликаємо вас додержуватись карантинного режиму, та без особливої потреби не відвідувати місця скупчення людей. Дбайте про своє здоров’я!